Wesley Snipes potvrdil prebiehajúce diskusie o budúcich Blade projektoch!

Mnohí z nás spomínajú na filmovú sériu Blade(až na Trinity) s veľkým nadšením, a tak by bola škoda, keby táto postava nedostala ďalšiu šancu. Snipes vraví, že Blade ešte nezabil svojho posledného upíra. Hovorí sa, že novú generáciu superhrdinských filmov započala séria X-Men, avšak často sa stáva, že ľudia zabúdajú na trilógiu Blade, ktorá sa začala v roku 1998 a stala sa okamžitým hitom. Dokonca sa nájde veľa osôb, ktoré považujú Bladea za jeden z najvýraznejších vplyvov pre dnešné superhrdinské filmy a zaujímavé je, že tieto diskusie sa rozbehli len nedávno. Začalo sa niečo šuškať, až dokým sa neozval samotný Wesley Snipes, ktorý stvárňoval túto hlavnú postavu v celej trilógii:

Momentálne prebieha veľa konverzácií a sme veľmi požehnaní možnosťou mať entuziazmus a záujem o niečo, čo opäť pochádza z toho sveta. Vytvorili sme dva projekty, ktoré perfektne pasujú do tohto sveta a myslím si, že ľudia budú mať s nimi iba jediný problém. Nebudú sa vedieť rozhodnúť, ktorý z týchto projektov zbožňujú viac.

Všetci hlavní výkonní producenti z Marvelu a môj tím, sme diskutovali o týchto projektoch posledné 2 roky. Všetci sú z toho nadšení a všetci sú na jednej lodi. Ale majú na starosť vlastný biznis a sú veci, ktoré musia najprv vyriešiť, aby sa do toho mohli pustiť. A medzitým, aj my máme svoju prácu a veci, o ktoré sa musíme postarať,” doplňuje Snipes.

Uvažovali ste niekedy nad tým, ako by Blade vyzeral, keby bol natočený v tejto dobe? Aj túto myšlienku Snipes adresoval:

Nabudúce, keď si pozriete niečo z Blade univerza, berte na vedomie moje slová: to, čo sme urobili predtým, je detská hra v porovnaní s tým, čo môžeme urobiť dnes.

Možno Vám prichádza na um otázka “Ale zahrá si Bladea ešte Snipes alebo ho vystrieda niekto iný?”. Áno, áno, táto otázka je na mieste a jej kladenie určite nie je absurdné. Predsa len, Snipes má o tomto čase 56 rokov a ktovie kedy sa vôbec rozbehne štádium pred-produkcie, nieto ešte produkcie. A navyše, to, že sa Snipes podieľal na doterajších diskusiách ešte neznamená, že aj bude obsadený. Len treba zobrať do úvahy, že Snipes ako predstaviteľ Bladea má obrovský vplyv a jeho podanie tejto postavy sa stalo časom ikonické, a tak nie je ničím výnimočným, keby mal pomôcť nasmerovať mladú krv. Zhodou okolností, aj na túto tému má Snipes názor:

Existuje veľa aspektov, ktoré sa musia spojiť, aby to fungovalo. S príchodom novej tváre musí prísť aj ‘wow’ moment, kedy sa spýtate ‘Čo je to za týpka?’. Musí to byť niekto, kto prekoná všeobecnú mienku o tom, kto by mal Blade byť. Musí byť spôsobilý, neexistuje veľa týpkov, ktorí dokážu ‘tancovať’, ovládať bojové umenia, podať dobrý herecký výkon a mať tú správnu príchuť Bladea. Nie je vo svete veľa ‘čokoládových’ týpkov. To platí iba v prípade, že si vyberú čierneho herca. Pokiaľ si vyberú belocha…ehhh, neviem. Netradičné obsadenie, nevadí mi to. Dokážem sa s tým stotožniť. Neviem, či by to bol dobrý marketingový ťah, ale nikdy neviete. Takže, áno, je to ťažké. A musí byť vo forme a mať nejaký sexepíl. Sku*vený Blade musí mať nejaký sexepíl. Možno, že poznáte niekoho, koho ja nie. Neviem.

Neostáva nám nič iné než len pritakať. Existuje len veľmi málo afro-amerických hercov, ktorí majú adekvátne predpoklady na to, aby sa stali Bladeom, pokiaľ vôbec. No na druhej strane, myslíme si, že nikto by nechcel zažiť “whitewashing” pri takej legendárnej postave, ako je Blade. Napriek tomu, ako priaznivo znie predstava o znovuoživení tejto série, jej uskutočnenie je ešte na míle ďaleko od nás. Napadá Vám niekto, kto by sa hodil do roly Bladea? Určite sa o to s nami podeľte v komentároch. O akýchkoľvek nových informáciách Vás budeme dozaista informovať.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.