Zabudnutý princ (recenzia)

Zabudnutý princ je jedným z prvých filmov, ktoré sa dostávajú do slovenských kín po začatom uvoľňovaní prísnych opatrení v rámci pandémie Covid-19. Hlavným hereckým ťahúňom tohto filmu je známy francúzsky herec Omar Sy (Nedotknuteľní, Aj dvaja sú rodina), ktorý sa pre filmového znalca stal už akousi zárukou kvality. Nie je tomu inak ani tentokrát.

Premisa filmu Zabudnutý princ je v podstate veľmi jednoduchá. Sledujeme hlavného hrdinu (Omar Sy), ktorý je vdovcom a otcom malej Sofie (hrá ju viacero herečiek v rôznych štádiách dospievania). Od jej raného detstva majú spoločný zvyk – vždy pred spaním ju jej otec vezme rozprávaním do fantazijného sveta, ktorý je vo filme vykreslený ako veľké filmové štúdiá plné hercov. Hlavným hrdinom je práve Sofiin otec, ktorý je v tomto svete ale známy pod menom Princ a zažíva každý deň rôzne fantastické dobrodružstvá, bojujúc najmä proti zlomyseľnému Pritproutovi (Francois Damiens).

Všetko takto funguje až do dňa, kedy Sofia vo veku jedenásť rokov nastupuje na strednú školu. Vtedy prvýkrát odmietne večernú rozprávku a jej otca to začne trápiť viac, ako si je schopný priznať. Vtedy si vlastne prvýkrát uvedomuje, že Sofia už dávno nie je to malinké dievčatko, ale pomaly dospieva a chce podniknúť prvé kroky k osamostatneniu sa. To sa odzrkadľuje vo fantazijnom svete najmä v tom, že Princ je nahradený novým, oveľa mladším Princom, Sofiiným spolužiakom Maxom, do ktorého sa mladé dievča zaľúbilo. Ako túto novú situáciu príjme jej otec? A akú rolu v tomto príbehu zohrajú Pritprout a ich nová suseda, ktorá je vo fantazijnom svete známa ako Žena s dverami (Bérenice Bejo)?

Zabudnutý princ je vo svojej podstate dejovo veľmi jednoduchý a aj keď je vizuálne nádherne spracovaný, ani raz diváka v ničom neprekvapí. Možno práve to akési chýbajúce “niečo navyše”, akýsi prekvapivý zvrat na pomerne priamočiarej dejovej linke, je môj hlavný problém s týmto inak veľmi príjemným filmom. Je to veľmi pekný rodinný film o dospievaní a o tom, ako sa s ním musia vysporiadať nielen deti, ale aj ich rodičia, a určite je dobrou voľbou, ak si chcete v kine oddýchnuť pri dejovo nenáročnom príbehu, ktorý chytí za srdce.

HB - 70%

70%

Zabudnutý princ je príjemný rodinný film o tom, ako prežívajú dospievanie deti, ale aj ich rodičia.

User Rating: 2.33 ( 2 votes)

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.