Začalo sa pracovať na sólovom filme Supergirl, ktorý už má prideleného scenáristu

Supergirl sa prezentuje na malej obrazovke už od roku 2015 prostredníctvom seriálu stanice CW, avšak Warner Bros. si chcú zrejme taktiež zobrať svoje sústo, a tak sa nám Supergirl predstaví opäť, no tentokrát na striebornom plátne. Samozrejme, film sa momentálne nachádza ešte len v štádiu pred-produkcie a všetky “šťavnaté” detaily sú na ceste, ale priradenie mena Oren Uziel nám o sólovke Supergirl ledačo prezrádza.

Do povedomia divákov sa dostal len nedávno, a to najmä ako scenárista filmov 22 Jump Street či Cloverfield Paradox, pričom jeho kariéra začínala s dvoma adaptáciami hry Mortal Kombat. V oboch prípadoch išlo o titul zverejnený na internete, i keď jedným z nich bol krátky film a druhý zasa krátky webový seriál, a vďaka tomuto bude spolupracovať na nedávno oznámenom reboote snímky Mortal Kombat. Za jeho najaktuálnejší projekt sa dá označiť live-action adaptácia hry Sonic The Hedgehog, v ktorej sa ukáže Jim Carrey. A teraz sa jeho meno ocitá pri filme Supergirl.

Čo to znamená? Popravde, viacero vecí. Uzielove písanie sa o tomto čase dá považovať za dvojsečnú zbraň, ktorá sa pri filme, ako je Supergirl, môže prikloniť skôr k tej negatívnej strane. Jedna vec je scenár a druhá zasa konkurencia. Predsa len, na CW stále beží seriál o Kare Zor-El a takto rýchlo nato vypustiť do sveta film s totožnou hrdinkou sa môže veľmi ľahko vypomstiť. Rozhodnutie natočiť film o Supergirl zároveň vyvolalo viacero podstatných otázok. Nebolo to tak dávno, čo nastávali komplikácie s postavou Deathstroka, ktorý mal účinkovať v DCEU(teraz už Worlds of DC), v podaní Joe Manganiella, no práve vtedy túto rolu predstavoval aj Manu Bennet v Arrowverse, čo ho do určitej miery obmedzovalo. Teda nastane podobná situácia aj pri Supergirl alebo sa veci budú hýbať bez problémov ďalej?

Nateraz Vám neviem odpovedať na túto otázku, no snáď sa postupom času zodpovedá sama. No už keby k tomu došlo, tak v otázke by bol aj osud seriálového Flasha, ktorý sa má taktiež dočkať filmovej adaptácie a aj po zavedení do univerza prostredníctvom filmu Justice League sa ľady javia byť nedotknuté. Každopádne, jedným z ďalších väčších otáznikov je aj tón, akým sa film ponesie. Dá sa predpokladať, že bude panovať odľahčená atmosféra, ktorej Warner Bros. stále viac a viac holdujú(dôkazom je napríklad taký Shazam!, či dokonca Aquaman), zatiaľ čo atmosféry filmu Man of Steel sa Supergirl zrejme ani nedotkne. A už keď spomíname úvod tohto DC univerza, tak na obzore sa črtá otázka, smerujúca na Supermana. Objaví sa Henry Cavill v tomto filme ako Clark Kent? Taktiež nezodpovedaná.

Vody sú rozbúrené a nám neostáva nič iné než len čakať, dokým sa situácia neustáli a nedozvieme sa niečo navyše. Keď sa tak stane, budem Vás o tom informovať.

Zdroj: comicbook.com, deadline.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.