Začína sa pracovať na ďalšom dieli Narnie

Pred pár dňami Mark Gordon oficiálne potvrdil pokračovanie Narnie s názvom „Strieborná stolička“. Už v roku 2013 boli odkúpené autorské práva od inej filmovej spoločnosti, no až teraz sa začalo aktívnejšie pracovať.

Po oficiálnom potvrdení na Twitteri sa Gordon zúčastnil akcie TCA. Novinári sa ho, samozrejme, pýtali aj na to, ako je na tom nový projekt „Kroniky Narnie – Strieborná stolička“. Gordonova odpoveď bola krátka, ale výstižná: „Na filme sa aktívne pracuje. Dúfame, že budeme môcť v krátkej dobe vytvoriť film. Všetci sme veľmi nadšení.“

Stav filmu je aktuálne vo fáze „znovuzrodenia“ (reboot). Čo to znamená? Že sa dočkáme noviniek  – „noví herci, nové postavy, noví režiséri a celý nový kreatívny tím.“ S toľkými novinkami to samozrejme znamená „odchod starého“ – starých tvárí. V reboote by sme vraj nemali čakať hercov, ktorých poznáme z predchádzajúcich dielov.

Ovplyvnilo by to pravdepodobne len málo postáv. Postavy Petra, Susan, Lucy a Edmunda sú pre Narniu už veľmi staré (ako vraví Aslan) a v Striebornej stoličke nevystupujú. Pretože v Narnii plynie čas inak, princ Kaspián je staručký vládca a preto ani herec z predchádzajúcich dielov (Ben Barnes) nebude veľmi chýbať.  Do úvahy prichádzal pravdepodobne len ich príbuzný Eustace Scrubb, čo by až také dramatické nebolo. Zvažuje sa aj nový Aslan.

c7eca833298bab0404a1bd2ed71465f3

Will Poulter ako Eustace Scrubb vo filme Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

Gordon sa vyjadril, že zatiaľ o projekte nemôže veľmi rozprávať, ale dúfa, že už čoskoro bude môcť povedať viac.

Kroniky Narnie vychádzajú z knižnej predlohy C.S Lewisa, je ich celkom 7. Zatiaľ boli sfilmované tri knihy – „Lev, šatník a čarodejnica“, „Princ Kaspián“, „Dobrodružstvá lode Ranný pútnik“.  Ďalšia „kronika Narnie“ sa svojho sfilmovania dočká po približne 6 rokoch.

Dej rozpráva príbeh spolužiakov Eustacea a Jill, ktorí prichádzajú do Narnie pomôcť staručkému kráľovi Kaspiánovi nájsť jeho zmiznutého syna Riliana.

Mám pocit, že to bude veľký zásah – hlavné postavy z predchádzajúcich kníh sa v záverečnom dieli vracajú do Narnie a ak sa zmení aj Aslan… No, bude to veľká zmena. Navyše, je mierne nelogické, začínať reboot 5. knihou. Myslím, že potenciál na nový začiatok by rozhodne bol – vznik Narnie, ktorý opisuje prvá kniha „Čarodejníkov synovec“, nebol zatiaľ sfilmovaný.

d6539d6c08f34f8f5cad74673373a5e4

Herci, ktorá hrali Kaspiána, Edmunda, Susan, Petra a Lucy sa s veľkou pravdepodobnosťou v ďalších dieloch Narnie už nestretnú…

Zdroj: collider.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.