Zack Snyder rokuje s HBO o Watchmenoch

Komiksoví Watchmeni sú jedným z vrcholov žánru a uznávajú ich aj nežánroví kritici. Kultová kniha Alana Moorea je plná symbolizmu. Vidíme tu konflikt medzi superhrdinami s rozdielnymi filozofiami a svetom, ktorý sa na komiksové pomery správa prekvapivo realisticky. Je to jednoducho kniha, ktorú otrepete o hlavu intelektuálovi, čo neuznáva komiksy ako umenie.

V roku 2009 sme mohli vidieť aj filmové spracovanie, ktoré bolo v našej distribúcii pod menom Strážcovia. Charakterizácia postáv a filozofovanie o morálke vo filme ostali a režisér Snyder k tomu pridal aj výbornú akciu a jeden z najlepších soundtrackov, aké som kedy počul. Film bol ale lepšie prijatý kritikmi ako divákmi. Možno za to mohlo osekanie veľkej časti komiksového príbehu. Veď aj najväčší fanúšici filmu musia uznať, že väčšia minutáž by filmu len prospela.

A práve toho sa možno dočkáme. Snyder totiž rokuje o seriáli založenom na tejto značke. A  to práve s HBO. Informoval o tom web Collider a následne to potvrdila aj televízia. Ďalšie informácie však HBO nedodala.

Priaznivci Game of Thrones (teda všetci) vedia, že táto televízia znamená kvalitu, výpravné zábery a množstvo postáv. HBO je taktiež jedna z najodvážnejších televízií a nebojí sa násilia, ľahkej erotiky ani drsného jazyka. Ideálnejšie miesto pre Watchmenov si ani nevieme predstaviť.

Otázkou zostáva, aké udalosti by sa mohli v seriáli odohrávať. Udalosti z Mooreovho komiksu by stačili maximálne na jednu minisériu. Seriál môže čerpať aj z komiksových prequelov Before Watchmen, ktoré vyšli na trh pomerne nedávno a sústredili sa na minulosť jednotlivých postáv. Prequely však dieru do sveta nespravili a Alan Moore ich vyslovene neznášal. A teoreticky by sme mohli vidieť aj originálny príbeh, ktorý sa odohráva po udalostiach filmu, ale ten asi tiež nedosiahne kvalitu originálneho komiksu.

Zatiaľ však ide len o rokovania, takže nepredbiehajme. Istú šancu ale Watchmeni majú. Hlavne v dobe, keď Daredevil vzbudil záujem o temnejšie komiksové príbehy. Náväznosť na iné filmové či seriálové univerzá tu ale nehľadajte. Watchmeni síce vyšli pod hlavičkou DC, ale odohrávajú sa v samostatnom a oddelenom svete. Myslíte si, že Watchmeni majú na HBO šancu? A ak nie, kto z DC by si zaslúžil priestor na HBO?

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.