Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa môžeme tešiť?

Ak ste ešte nevideli nový teaser trailer, nech sa páči:

Trailer začína príchodom Uxasa (Ray Porter), ktorý aktivuje anti-life equation (slovenský názov mi nevie prísť na rozum) vďaka čomu ovládne Supermana. O Uxasovi sa hovorí aj ako o “baby Darkseidovi” – pretože sa po čase z neho stane Darkseid. Ďalej vidíme flashback scénu na Supermanovu smrť (pravdepodobne to bol Supermanov výkrik, čo aktivoval Mother Boxy).

Uxas

Prenášame sa do “Knightmare reality“. Časť nápisu Justice League, zapichnutý trojzubec Aquamana a rozbitý štít Wonder Woman ležia v ruinách (zrejme sídla Waynovcov). Mám pocit, že v zábere je aj nejaký portrét – podľa pozorných očí niektorých ľudí na Youtube to môže byť portrét Thomasa Wayna. Inak, všimli ste si, že cez záber preletela aj karta Jokera? Paradémoni a vypálený symbol Omega dopĺňajú pochmúrnosť Knightmare scény.

Diana/ Wonder Woman nachádza šíp v starobylom chráme. Je to varovný znak, že Amazonky prišli o Mother Box. Vidíme aj, ako Bruce Way hľadí na hologram Supermana. Mám pocit, že za jeho plecom žiari niečo na modro – môže to byť Mother Box alebo iba počítač. Neskôr Arthur/Aquaman smeruje cez rozbúrené vlny na mólo. Tento Arthur vyzerá byť trochu temnejší oproti tomu z Whedonovho filmu. Krátky pohľad trailer venuje aj životu Victora Stonea pred nehodou – počas zápasu ho povzbudzuje matka.

Ďalej tu máme príchod Supermana v čiernom obleku, podľa pozadia ide pravdepodobne o kryptonskú loď. Nasledujúca scéna s Wonder Woman naznačuje, že film nie je tak úplne temný. Diana sa usmieva na oslobodených zajatcov. No ďalšia scéna už vôbec nie je pozitívna – Victor, už ako Cyborg, zúfalo udiera rukami do zeme na cintoríne. Vidíme aj, ako Aquaman dostal trojzubec a brnenie, (pravdepodobne od Mery keďže je hneď v ďalšom zábere?), no odchádza bez toho.

Premiéru v traileri má aj Iris West

A potom tu máme ďalšieho záporáka z Apokolipsu. Volá sa Desaad a mal by sa objaviť v scéne, kde mu Steppenwolf oznámi, aká je Zem zraniteľná. V ďalšej scéne vidí Lois oživeného Clarka, ako sa vznáša nad budovami. Silas Stone (Victorov otec) sa pod vplyvom Mother Boxu rozpadá a užialený Victor prichádza aj o druhého rodiča. Za Victorovým chrbtom vidno obrys Steppenwolfa, zrejme tejto situácii predchádzal nejaký súboj. Príchod Steppenwolfa k Amazonkám ponúka detailný pohľad na jeho staro-nový dizajn.


Desaad

V krátkom preblesku vidíme, ako Barry zachraňuje vedcov zo Star-Labs. Vidíme aj súboj Batmobil vs. paradémoni. Superman udiera Steppenwolfa. Batman blokuje útok paradémona rukou? Musí mať naozaj dobrý oblek. Ďalej tu máme Flasha, ktorý zrejme cestuje časom (a po chvíli aj Flasha v Speedforce). Opäť nasleduje dôkaz, že film nie je len temný – Superman sa objíma s Lois a Marthou. Victor sa učí ovládať svoje novo získané schopnosti. Máme tu aj okienko historickej lekcie – a vidíme dávny súboj Atlana (prvý vládca Atlantisu) s paradémonmi. Cyborg zachraňuje policajta pred letiacim tankom.


Clark, Lois a Martha


Atlan

Záver traileru obsahuje dialóg Flasha a Batmana. Flash polemizuje nad tým, že Steppenwolf bojoval už s kadekým: “Tento chlapík pravdepodobne bojoval so stotisíckami iných superstvorení z iných planét a zničil ich. Musíme predpokladať, že vyhral.” Na čo mu Batman odpovedá :” Netrápi ma s koľkými démonmi bojoval alebo s koľkými peklami. On nikdy nebojoval s nami. Nie s nami všetkými dokopy.”

Po pozretí traileru mi hlavou behalo aspoň sto myšlienok. Superman má celý čas čierny oblek? Čo to cestovanie časom? Kde sú Lanterni? Ako sa do takmer troch minút zmestilo tak veľa emócii?


Zrejme najsmutnejšia časť celého traileru

Film, o ktorom sme doteraz vraveli ako o Justice League: Snyder Cut bude mať oficiálny názov “Zack Snyder’s Justice League“. Premiéra je naplánovaná v roku 2021. Snyder prezradil, že pôjde o 4 hodinové časti. Zatiaľ nie je známe, či budú mať premiéru v jeden deň alebo postupne.

zdroj:screenrant.com, obrázky: collider.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.