Zaznamenal sólový Batman vôbec nejaký progres?

Okolo sólového Batmana s Benom Affleckom sa strhlo priam hrobové ticho, a tak nám neostáva nič iné, než sa len spýtať: “Deje sa s ním vôbec niečo?” Poslednýkrát, čo sme o Batmanovi počuli, sa Affleck pokúšal nájsť “cool” spôsob, akým by mohol z DCEU odísť, a to nie je práve najlepšia vec, ktorú by sme chceli pri vývoji sólového Batmana počuť. Veci vyzerali biedne (a podľa viacerých fanúšikov sa toho vraj v tomto ohľade veľa nezmenilo), no aspoň Matt Reeves nám naznačuje, že veci sa nemajú až tak zle, ako by sme si mohli myslieť.

Matt Reeves

Pokiaľ si potrebujete na chvíľu osviežiť pamäť (predsa len, pri takomto “mŕtvom” projekte, ako Batman pôsobí, nejde o nič prekvapivé a horšie je na tom už len Flashpoint) a meno tohto pána vám nič nehovorí, tak dovoľte mi ho narýchlo predstaviť. V rámci nedávnych filmov sa angažoval prevažne v kultovom reboote Planéty Opic (konkrétne ako režisér Úsvitu a Vojny), no môžete si ho pamätať aj z menšieho projektu menom Cloverfield, na ktorého rozvíjaní vášnivo pokračuje J.J. Abrams. Aj Reeves si prešiel menšou kontroverziou v rámci Batmana, pretože údajne len čo sa stal jeho režisérom, tak aj onedlho nato z tohto postu zostúpil. Teraz už vieme, že tomu tak nie je a narozdiel od Flashpointu si Batman dokáže aspoň na určitú dobu udržať niekoho na režisérskej stoličke.

Ale aby som zodpovedal na otázku, ktorú som položil v názve článku – Matt Reeves je stále častejšie a častejšie adresovaný otázkami ohľadom Batmana a len teraz sa nám dostalo skromnejšej odpovedi, ktorá aspoň na chvíľu zahnala to ticho.

Fanúšik položil jednoduchú otázku. Namiesto toho, aby sa opýtal, na čo sa môžeme tešiť v Batmanovi, sa radšej spýtal, ako ide samotný vývoj filmu. Matt Reeves mu na to odvetil veľmi prívetivo a vyzerá to tak, že projekt nestojí úplne na bode mrazu, ako sa veľa ľudí doposiaľ domnievalo. Vrece s informáciami sa zatiaľ neroztrhlo a peknú chvíľu to tak ešte ostane, súdiac podľa skromnosti tejto odpovede, avšak Batman je dozaista v dobrých rukách. Reeves nás už neraz presvedčil o tom, ako dospelo dokáže pracovať s PG-13 ratingom, a tak keby Warner Bros. aj naďalej nemali v úmysle zmeniť svoju politiku s vekovým hodnotením filmov v DCEU, tak môžeme očakávať veľmi svojské podanie Batmana, lebo ako Nolan, tak aj Reeves si chce zachovať vlastnú tvár.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.