Zimné finále Arrowa prinieslo nečakaný cliffhanger

Zimné finále Arrowa bolo pred odvysielaním opisované hercami aj producentmi ako drsné, akčné a šokujúce. Finálna scéna priniesla jednu zaujímavú otázku. Ak chcete vedieť akú, čítajte ďalej.

POZOR: Článok je plný spoilerov z epizódy „What we leave behind“ !!!!

Nie, vo finálnej scéne sme sa nedočkali zloženia Prometheovej masky. Ale Laurel Lance ako stojí v skrýši pred vítrinou s kostýmami. Nebolo by na tom nič zvláštne, až na to, že Laurel je mŕtva. Aspoň tak sme si to dodnes mysleli.

Čo robila v skrýši Laurel Lance? Je naozaj živá?

Na záver epizódy bol pre nás pripravený cliffhanger – v bunkri Arrowa stála Laurel a s jej slovami „Ahoj Ollie“ epizóda skončila.

Čo to môže znamenať?

  • Laurel je opäť medzi živými – nevieme ako, ale poznámka Felicity v tejto epizóde bola viac ako podozrivá „Mŕtvi ľudia sa tu zjavujú celkom živí takmer každú stredu “. Nápadne-nenápadne znela aj Oliverova poznámka z flashbacku: Verím v mágiu.
  • Je to len sen, prelud, halucinácia – predchádzajúca scéna (Oliver u reportérky) ukazovala, že nápoj, ktorý pil, bol z Ruska. Či to bola naozaj vodka, ako bolo napísané na fľaši alebo „Prometheov domáci halucinogénny superdrink“ je otázne.

  • Je to Laurel, ktorá nie je Laurel – Prometheus, majster všetkých prevlekov (ako sa ukázalo v epizóde), uniesol Black Siren (Flash, dvojníčka Laurel z Earth-2), prefarbil jej vlasy a donútil ju navštíviť Olivera. Táto teória je mierne uletená – ale nie nereálna.

  • Ďalšou možnosťou (po Invázii) je celkom obyčajný mimozemšťan, ktorý dokáže meniť tvar (ako príklad je Hank Henshaw). Ale, odtiaľ-potiaľ… Takéto kontakty Prometheus asi nemá.

Čo mala znamenať Prometheova nástenka?

Na Prometheovej nástenke boli fotky tímu Arrow a Quentin Lance bol odškrtnutý. Znamená to, že sa Quentinovi mimo obrazovky niečo stalo? Alebo smrť Laurel ho zlomila dostatočne, aby mu Prometheus dal pokoj? Išiel po ňom len preto, že bol policajt a teraz keď nie je, je pre neho nepodstatný?

Kto je Prometheus?

Producenti neklamali – Promethova identita bola odhalená. Avšak, my by sme radšej videli tvár. Z jeho detskej fotky veľa nevyčítame – iba to, že je muž. A vek okolo tridsať rokov počet kandidátov Arrowverse zužuje na “stále dosť veľa“. Vďaka Oliverovému spresneniu vieme, že dotyčný bol trénovaný v Rusku nejakou ženou – a to môže znamenať, že jeho mentorkou mohla byť aj bojovníčka Talia al-Ghul, ktorej vstup do seriálu bol dávnejšie ohlásený.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.