Zombie komédie, ktoré sú tak zlé až sú dobré

Všetci poznáme zombie komédie ako Zombieland či Shawn of the Dead (2004). Sú to klasiky a máme ich radi. Dnes vám ale predstavím aj iné, menej známe zombie komédie. Niektoré z nich sú dobré, iné sú tak zlé až sú dobré. Výber je z pohľadu americkej a európskej produkcie pomerne vyrovnaný. Nie je ich veľa, pretože veľa dobrého škodí.

Voda, krv, rakija a zombie epidemia (2019)

Voda, krv, rakija a zombie epidemia je zaujímavý chorvátsky filmársky počin, ktorý sa na prvý pohľad môže zdať ako typické béčko. Niektoré scény vám možno pripomenú Zombieland. Hlavný hrdina, znudený boháč je paródiou na vystajlovaných frajerov v kabriolete. Ďalšími postavami sú slávna herečka závislá na asi každej droge, homofónny neonacista či záhadná biznismenka s kufríkom. Táto nesúrodá partička ako v každom správnom zombie filme uteká pred zombíkmi niekam do bezpečia. Snímok výborne paroduje pretrvávajúce predsudky medzi národmi bývalej Juhoslávie, ktoré stále pretrvávajú aj po dlhoročnom vojnovom konflikte. Zároveň si film robí srandu z ich alkoholizmu, homofóbie či z absurdného obdivu k celebritám.

 

Dead Snow – Red vs. Dead (2014)


Dead Snow – Red vs. Dead je veľmi dobré pokračovanie prvého dielu Dead Snow z roku 2009, v ktorom zombie náckovia zabijú hlavnému predstaviteľovi jeho priateľku a kamošov. Nemŕtvi fašouni sú pomstichtiví parchanti, ktorým dosť prekáža ak náhodou máte niečo, čo im  patrí.  Odkedy som toto videla, tak sa vo chvíľach sebaľútosti utešujem, že vždy môže byť aj horšie. Napríklad, keby som sa zobudila v nemocnici, obvinili ma z  viacnásobnej vraždy a nikto by mi neverili, že za to môžu zombie náckovia.

Zombeavers (2014)


Hrozné, hrozné a vážne hrozné americké béčko o vraždiacich zombie bobroch.

Ale pozrite si to už len pre:

“There is a beaver in the bathroom. Kill it, kill it! “

Black Sheep (2006)


Po nemŕtvych bobroch prichádzajú nemŕtve ovce z Nového Zélandu. Všetci filmoví fajnšmekri vedia, že genetické inžinierstvo nie je tak úplne košér, a môže sa nechutne zvrhnúť. Napríklad môže vzniknuť zombie stádo. Zaujimalo by ma či zombie ovčie produkty chutia horšie ako cheesburger na druhý deň.

The Creatureres from the Pink Lagoon (2006)

V rovnakom roku ako zombie ovce vznikol v Spojených štátoch amerických jeden strašný, ale vážne strašný film. Volal sa Creatureres from the Pink Lagoon.  Pýtate sa prečo sa to volá Príšery z ružovej lagúny? Áno, hádate správne bude to o zombie gayoch. Ja som vydržala dopozerať trailer, takže nemôžem povedať, že to ako film odporúčam. Nie je to zároveň niečo, čo môžete povedať, že ste videli. Prečo tento film vlastne vznikol? Prečo? Toľko otázok a žiadna odpoveď.

evimedz

Avatar
Na komiksy som proste srdcař. Rada o nich píšem a ukazujem ich kúzlo ostatným. Vyrastala som s nimi a plánujem aj s nimi zostarnúť :D

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.