Zomrie niekto v Avengers: Age of Ultron?

Trailery naznačujú, že niekto z Avengerov útok Ultrona neprežije. Kto to bude? To neviem, ale môžeme špekulovať.

VAROVANIE! Článok obsahuje špekulácie, ktoré môžu byť spoileroidné.

Na Váš názor sme sa spýtali v ankete, kde najviac hlasov dostala možnosť, že nezomrie nikto. To je, samozrejme, možné. V marveláckych filmoch zatiaľ žiadna z hlavných postáv nezomrela. Na druhej strane sme videli už priveľa fingovaných smrtí (Loki, Fury) a takmer nemožných útekov zo spárov smrti (napr. Pepper Potts). Marvel musí ukázať, že smrť v jeho filmoch existuje. A A:AoU je pre to vhodným miestom, keďže má byť zatiaľ najtemnejším z filmov série.

Najprv si ale povedzme, kto určite nezomrie. Captain America a Iron Man budú mať hlavné úlohy v budúcoročnom Captain America: Civil war. Black Widow, Hawkeye a Falcon sa v tomto filme tiež naisto objavia. Ale je možné, že len v posmrtných/spomienkových scénach. U Hawkeyea by to nebolo veľmi prekvapujúce, pretože jeho filmová verzia si zatiaľ veľa fanúšikov nezískala. Ale bola by škoda zahodiť postavu, ktorá by mohla mať veľký potenciál, ktorý vidno v komiksoch. Taktiež pochybujem, že sa zbavia Black Widow, pretože ženských hrdiniek má Marvel málo (aj keď sa pridá Scarlet Witch). Najväčšie šance na smrť dávam teda z tejto trojice Falconovi.

Samuel L. Jackson má ako Nick Fury s Marvelom zmluvu na ďalšie filmy (tá zmluva samozrejme môže byť predĺžená). A jeho fingovanú smrť sme videli nedávno v Captain America: Winter Soldier. Zabiť ho teraz by bolo dosť kruté.

Chris Hemsworth by sa mal v roku 2017 ukázať vo filme Thor: Ragnarok. Preto je ťažké si Thorovu smrť predstaviť. Ale môžeme to skúsiť. Komiksový Ragnarok je kyborg, ktorý bol vyklonovaný z Thora (je to záporák a vyzerá inak ako pôvodny Thor). Spomeňme si aj na scénu z traileru k A:AoU, kde Avengeri skúšajú zdvihnúť Thorovo kladivo. Čo by sa teda mohlo stať? Thor by zomrel pri útoku Ultronov (aj keď zabiť boha je určite ťažké). Starkovi by sa podarilo vyklonovať nového Thora, ktorého by hral Hemsworth. Tento klon by sa ale stal nebezpečným a tak by sa proti nemu postavil nový Thor, ktorým by sa stal niekto, kto dokáže udvihnúť Mjolnir. Tu ale vážne divoko špekulujem a titul Ragnarok vôbec nemusí odkazovať na Thorov klon, ale jednoducho na asgardský koniec sveta.

Hulk tiež ešte nie je nahlásený na ďalší film. Ale na to aká je jeho postava zaujímavá dostal zatiaľ málo priestoru. Možno sa tak skoro nedočkáme samostatného filmu s Hulkom, ale ako podporná postava funguje skvele.

Potom sú tu nové prírastky do tímu: Vision, Quicksilver a Scarlet Witch. Zabiť ich vo filme, kde sa prvýkrát objavia by bola škoda. Vision je navyše umelou inteligenciou a tú je ťažké zabiť. Jeden z dvojičiek by ale zomrieť mohol, čo by bolo zaujímavou motiváciou pre toho, čo prežije. Otázkou je, prečo sa potom Marvel sporil s Foxom o to, či sa títo dvaja radia medzi Avengerov alebo X-Menov (tento spor nakoniec dopadol tak, že ich môžu použiť obe spoločnosti).

Najpravdepodobnejšie ale je, že zomrie War Machine (ktorý v našej ankete skončil na druhom mieste). Ten zatiaľ nie je ohlásený do ďalších filmov, čo dáva tejto teórii dobrý základ. Ale hlavne, je priateľom Tonyho Starka. Smrť War Machinea by bola pre Starka tragédiou, za ktorú je sám zodpovedný. To by mohlo byť impulzom, ktorý zmení bezstarostného a slobodomyseľného Starka na obhajcu vládnej kontroly superhrdinov, ktorý nechce v žiadnom prípade ohroziť nevinné životy. A presne takého Starka potrebujeme vidieť v Civil War.

Mnoho z vás film už videlo, preto by som vás chcel poprosiť aby ste sem nepísali správne odpovede. Ďakujem.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.